1. דף הבית
  2. מידע נוסף
  3. מדה מתפלסת

מדה מתפלסת

מדוע חשוב לפלס רצפה

על כל משטח רצפה שמותקן אצלכם בבית או בבית העסק להיות ישר לחלוטין. עקמומיות קלה ביותר עלולה לשבש את המשך העבודה ולייצור מצב בו הרהיטים בבית לא יהיו ישרים ויציבים. מבנים בהם ישנה עקמומיות של הרצפה יהיו הרבה פחות נוחים. הדיירים ירגישו שהם מתהלכים במדרון ויסבלו מבעיות של יציבות ושיווי משקל. בעיה נוספת של רצפה לא מפולסת היא זרימה של מים אל האזורים הנמוכים יותר והצטברות של מים ולכלוך באזורים אלו. הבשורה הטובה היא שאפשר וגם צריך למנוע מצבים כאלו. כל שיש לעשות על מנת להבטיח רצפה ישרה לחלוטין הוא לעשות שימוש נכון במדה מתפלסת דקורטיבית או רגילה.

אם אתם מתכננים עבודה ריצוף ובניה אצלכם בבית או בבית העסק כדאי לכם לדעת מהי מדה מתפלסת ולבדוק כיצד תוכלו בעזרתה ליישר משטחים, לשפר את התוצאות, לייעל את העבודה וליהנות מעמידות למשך שנים רבות. מדה מתפלסת היא למעשה חומר אבקתי אותו יש לערבב במים ולמרוח על המשטח אותו נרצה ליישר או להכין לקראת התקנת ריצוף. המדה מתאימה לשמש כשכבת בסיס לכל סוגי האריחים כולל פרקט.
 

איך משתמשים במדה מתפלסת?

כל שיש לעשות על מנת להשתמש באבקת המדה הוא לערבב אותה עם מים בהתאם להנחיות של היצרן. מיד כאשר החומר מוכן לשימוש נמרח אותו על המשטח, נמתין לפילוס ולא נדרוך על המשטח או נניח עליו חפצים עד לשלב בו החומר מתייבש לחלוטין. קיימים היום סוגים של מדה מתפלסת עם אפקט ייבוש מהיר כך שניתן להשלים את מלאכת הפילוס והכנת המשטח במהרה. הייבוש המהיר של החומר מהווה יתרון משמעותי.

איך מונעים בקלות מצב של רצפה עקומה?

מדה מתפלסת היא הדרך בה תצליחו לוודא מעל לכל ספק שהמשטח ישר ומוכן לשלב הריצוף. ללא שימוש בחומר הרצפה עלולה להיות עקומה, מסוכנת ולא נוחה. השימוש במדה כה פשוט כך שאין כל סיבה לוותר עליו. כיום, רוב הקבלנים עובדים באופן קבוע עם מדה מתפלסת ולא מחליפים אותה.

סוגים של מדה

קיימים היום כמה סוגים של חומר מדה מתפלסת כך שניתן לבחור את המתאים ביותר בעבור כל פרויקט. את החומר המתאים לכל שטח תבחרו בליווי של איש מקצוע שמכיר היטב את המאפיינים של כל תרכובת. הסוגים העיקריים אותם כדאי להכיר הם מדה מתפלסת דקורטיבית, מדה שמיועדת לריצוף בטון ומדה שמתאימה לריצוף חשוף. בעבור חיפויי רצפה שונים כדאי להשתמש בחומר על בסיס צמנט. אם מדובר במשטח שמתוקן בו חימום תת רצפתי כדאי לבחון שימוש בחומר נוסף על בסיס גבס. בעבור שימוש תעשייתי קיים חומר עמיד במיוחד בפני שחיקה.

איך בוחרים נכון?

התאמה נכונה בין החומרים לבין המאפיינים של המשטח חיונית להשגת התוצאות הטובות ביותר. ישנם הבדלים משמעותיים בין סוגי החומרים כך שנחוץ איש מקצוע מנוסה שמכיר היטב את התחום ויודע לעבוד עם מדה מתפלסת. התקשרו עכשיו
054-3975111
logo בניית אתרים