1. דף הבית
  2. התמחויות שלנו
  3. מדה מתפלסת דקורטיבית

מדה מתפלסת דקורטיבית

מדה מתפלסת היא תרכובת של מלט חול ואגרגט, בשילוב של מספר אלמנטים פולימריים שהשילוב ביניהם ובין מים, גורמים לראקציה כימית  מידית שמתחילה תהליך של ייבוש והתקשות מהירה של החומר, שתוך כדי התקשותו המהירה הוא במצב קרוב לנוזלי שגורם להתפלסות קלה יחסית לבטון, ועם ידע מקצועי מגיע למצב של יציקת משטח ישר לחלוטין שמשמש למגוון צרכים בענף הבנייה.. בינהם שימוש למדה דקורטיבית כרצפה סופית.

אחד השימושים המעניינים של המדה המיתפלסת הוא השימוש שלה כרצפה סופית דקורטיבית. ברמת העיקרון , מדה לא נועדה במקור לשמש כרצפה סופית מסיבות טכניות (שכבה סופגת ולא אטומה מספיק, בלאי גבוה במצב לא אטום ).בשימוש נכון ובשימוש בחומרי כיסוי אפוקסיים פוליאוריתניים נכונים לאחר היציקה, מגיעים לרצפה מוגנת וחזקה שיכולה להגיע לחוזק בלחיצה של 30 מגה פסקל.

מדה מתפלסת דקורטיבית מצליחה לפתור את בעיית העקמומיות ברצפה או לוודא יישור המשטח בעודה זורמת לכל הכיוונים על המשטח. יש לה את היכולת להתאזן וליישר כל משטח עם דגש על רצפות בטון. אין כל צורך בשימוש במכשור מיוחד על מנת ליישר או להחליק את החומר.

הציפוי האפוקסי יכול להיות שקוף, או בכל גוון ממניפת צבעים של ral, מט או מבריק.

שימוש זה נותן פיתרון למקומות בהם לא ניתן לצקת רצפת בטון מזוינת עקב אילוצי גובה יציקה. גובה מדה תעשייתית זו הוא מינימום 2 או 3 ס"מ.

ניתן להגיע לגובה נמוך יותר של 7/8 מ"מ ע"י שימוש בתערובות מדה  בשקים אם יש אילוצי גובה שמצריכים זאת.

שימוש זה הוא בעיקר לשטחים ציבוריים, מחסנים, חנויות, שבילים, אולמות סטודיו, גלריות ועוד.


מדה מתפלסת

את השיפוצים בבית רובנו לא נבצע בעצמנו. אנחנו נבחר נכון בקבלן שקבלנו עליו המלצות, נהיה מעורבים בתהליך וננסה לפקח על העבודה. אם החלטתם לבחור ברצפת בטון מוחלק חדישה ומעוצבת אתם בוודאי שומעים את הקבלן והצוות מדברים על מדה מתפלסת. כאן תמצאו הסבר פשוט שיעזור לכם להבין מה זה מדה מתפלסת ומדוע היא כל כך חשובה. היכרות עם המושגים הבסיסיים חיונית לקבלת החלטות נבונות ומעקב אחר העבודה שמתבצעת. 


מה זה מדה מתפלסת?

כאשר הקבלן וצוות העובדים שלו מדברים על מדה מתפלסת הם מתכוונים לחומר על בסיס גבס או צמנט שמשמש ליישור משטחים (פילוס) לפני התקנת ריצוף. עבודה נכונה ומדויקת עם מדה מתפלסת חיונית להבטחת פילוס מלא של המשטח. לא תרצו לגלות לאחר השלמת העבודה שהרצפה אינה ישרה לחלוטין. קיימים מספר סוגים של חומרי פילוס כאשר יש לדעת לבחור נכון בחומר המתאים ביותר.  


שימוש ביתי או תעשייתי?

קיים היום חומר מתפלס על בסיס גבס או צמנט שמשיג מראה עדין ויוקרתי לשימוש ביתי. סוג אחר של חומר פילוס משיג מראה מסיבי יותר ומיועד למרחבי תעשייה. החומר המסיבי עמיד וחזק יותר בהשוואה למדה המתפלסת שמשמשת בבתים. החיסרון של החומר המסיבי הוא מראה פחות אסתטי. 


איך משתמשים במדה מתפלסת?

את החומר רוכשים בצורה אבקה כאשר לקראת השימוש יש למהול אותה במים. ישנה חשיבות רבה למינון של המים ולריכוז החומר. אנשי מקצוע מנוסים יידעו איזו כמות של מים דרושה ובכמה אבקה כדאי להשתמש. העובי הנדרש ברוב המקרים הוא 3 מ"מ. במקרים מיוחדים בהם נדרשת שכבה עבה במיוחד העובי יגיע ל-30 מ"מ. ניתן לפלס מתחמים פנימיים וגם חצרות, מקלטים, שבילים, מבני תעשייה ועוד. 


באיזה קבלן כדאי לבחור?


עבודה עם מדה אינה מתאימה לכל קבלן שיפוצים. השגת התוצאות הטובות ביותר מחייבת אתכם בבחירה באיש מקצוע מנוסה. על הקבלן להכיר את סוגי החומרים ולדעת לבחור נכון בחומרים שמתאימים לפרויקט שלכם. בחירה בקבלן מקצועי ומנוסה תבוא לידי ביטוי בתוצאה הסופית. אתם תיהנו לעבוד עם איש מקצוע אדיב, סבלני ואמין שמקפיד על עמידה בזמנים ושמירה על סביבת עבודה נקייה. 

מדה מתפלסת דקורטיבית מצליחה לפתור את בעיית העקמומיות ברצפה או לוודא יישור המשטח בעודה זורמת לכל הכיוונים על המשטח. יש לה את היכולת להתאזן וליישר כל משטח עם דגש על רצפות בטון. אין כל צורך בשימוש במכשור מיוחד על מנת ליישר או להחליק את החומר.


שימוש בחומר הכרחי במצבים בהם נדרש תיקון של משטח עקום. אם בוצעה אצלכם בנייה רשלנית מדה מתפלסת דקורטיבית תצליח לפתוח לכם את הבעיה. את עבודת ההתקנה יש לבצע בצורה מקצועית ומדויקת. הייבוש המהיר של החומר (ברגע שהוא בא במגע עם מים) מחייב פעולה מהירה ומיומנת. ניתן להשתמש בחומר על כל סוגי הריצוף. ההכנה של התערובת פשוטה אך שימוש לא נכון לא יפתור את בעיית העקמומיות. המדה מצליחה לפתור את בעיית העקמומיות או לוודא שהמשטח אכן ישר בעודה זורמת לכל הכיוונים על המשטח. יש לה את היכולת להתאזן וליישר כל משטח עם דגש על רצפות בטון. אין כל צורך בשימוש במכשור  מיוחד על מנת ליישר או להחליק את החומר.

בימים אלה, עבודה לצד מדה מתפלסת דקורטיבית הפכה לפעולה נפוצה ושגרתית בקרב לא מעט בעלי מקצוע שכן, תהליך הפילוס מתבצע בעזרת חומר גלם גרגירי המתערבב יחד עם מים ומונח על הריצוף במטרה לקבל משטח ישר ומדויק יותר. השימוש במדה מתפלסת דקורטיבית הפך למומלץ במיוחד בקרב כל עבודות הריצוף המגוונות שכן, החברות המובילות והנפוצות ביותר בתעשייה הפכו את השימוש בחומר לשימוש בלתי נפרד מעבודת הגימור הסופית. אי לכך, במידה ואתם מעוניינים בפתרון ריצוף עבור בית פרטי, מסעדה, דירת יוקרה, לובי של בית מלון וכיוצא בכך, ניתן לומר באופן חד משמעי כי מדה מתפלסת דקורטיבית משמשת שכבת גמר עליונה אידיאלית, כזו המחזיקה במידת עמידות גבוהה במיוחד. כמו כן, ניתן להשתמש במדה מתפלסת דקורטיבית על מנת לבצע הטבעות בטון בליווי תבניות מוכנות. 


התקנת מדה מתפלסת דקורטיבית


במטרה להתקין מדה מתפלסת דקורטיבית או לחילופין כל סוג כזה או אחר של מדה עליכם לנקות באופן יסודי את השטח המלוכלך מפני אבק וכל דבר כזה או אחר שעלול לגרום לאיכות ההדבקה לרדת. בעת בה ישנו צורך ביציקת בטון ההמלצה המרכזית תהיה לייבש באופן מוקפד את הבטון לפני שממשיכים לשלב הבא שכן, התשתית חייבת להיות נקייה ויבשה לחלוטין. כעת, כאשר המשטח כבר מוכן, תוכלו להתחיל בערבוב המדה יחד עם מים על פני הוראות היצרן. תהליך הערבול יתבצע בעזרת מערבל חשמלי ידני בעת בה ההמלצה המרכזית תהיה לבצע ערבול באורך של שתי דקות לכל הפחות. לאחר מכן, עליכם להמתין כדקה לצורך התייצבות החומר ואחר כך לחזור לפעולת הערבוב למשך 2 דקות נוספות. את התערובת המוכנה יוצקים לתוך המשטח הייעודי בצורה זהירה ומסודרת. logo בניית אתרים