1. דף הבית
  2. רצפות אפוקסי
  3. ציפוי אפוקסי

ציפוי אפוקסי

ציפוי אפוקסי מורכב מחומר איטום, לכל דבר ועניין, אשר מגן על ריצוף ובטון. הבטון, אשר נמצא מתחת לציפוי האפוקסי מחזיק מעמד יותר זמן, וזאת משום שהציפוי האפוקסי, דמוי הממברנה, מתקשר לחלק העליון של הריצוף המחוספס. עובדה זאת כשלעצמה מונעת מהבטון להגיע לכדי בלאי, להתפורר או להיסדק. 


האם קל לתחזק ציפוי אפוקסי?

זה ידוע מזה זמן רב, כי ציפוי אפוקסי דורש תחזוקה מינימלית ביותר. באמצעות הכיסוי של הבטון, חלה הפחתה של חלקיקי האבק אשר משתחררים על משטחים אחרים בחלל. שלא כמו רצפת בטון סטנדרטית, שידוע כי היא שבירה, כמו גם גסה, אפשר לטאטא ולשמור בלי כל בעיה על פני שטח מבריקים ועמידים של ציפוי האפוקסי. לשם המחשה מסיבית יותר, נספר לכם, כי מלח לא משפיע על ציפוי האפוקסי. אפשר להסיר את הצטברות המלחים בקלות כמו כל חלקיק שונה, שהרכב שלכם יכול להותיר מאחוריו. כאמור לעיל, מאוד פשוט לנקות אותו באמצעות מטאטא או שואב אבק. ככלל, לכלוכים או חיידקים לא נדבקים לציפוי האפוקסי, ובשל כך עסקינן אודות ציפוי אפקטיבי וסניטרי. ציפוי האפוקסי אף עמיד בפני שריטות. מומלץ שלא תעשו שימוש במוצרים חומציים מדי, מכיוון שיש להם פוטנציאל להכהות את המשטח המבריק.

מה הקשר בין ציפוי אפוקסי לבין הבטיחות?

יש קשר הדוק בין בטיחות לבין ציפוי אפוקסי. יש בו כל מיני אלמנטים ותערובות כנגד החלקה שאינה רצויה. מדובר אודות תוספים אשר עשויים להגביר את היציבות של הריצוף האפוקסי. באופן כזה שהסבירות שמשהו בו יתערער שואפת לאפס. על מנת להגן מפני המשטח החלקלק של ציפוי האפוקסי, ניתן לעשות שימוש בחול, בחצץ פולימרי, בתחמוצת אלומיניום, או לחלופין בטיט – כל אלה עשויים להשפיע על דרכי אחיזה שמשנות את פני המשטח.


מקום מעוצב עם רצפה בציפוי אפוקסי
logo בניית אתרים