1. דף הבית
  2. רצפות אפוקסי
  3. צבע אפוקסי

צבע אפוקסי

בוודאי יצא לכם לא פעם לשמוע את צמד המלים - צבע אפוקסי. לטובת מי ששמע, אבל אין לו שמץ של מושג מה זה אומר בדיוק, נסביר. ובכן, הצבע האפוקסי הינו אחד מחומרי הצבע הכי עמידים שיש במציאות העכשווית בשוק. למי שמעוניין לתת נופך של ברק למרצפות, זאת תהייה הבחירה המושלמת. הצבע האפוקסי עשוי לפעול בתור חומר איטום על גבי מרצפות מבטון. כמו כן, הצבע האפוקסי מיושם לרוב על גבי רצפות של מרתף או של מוסך.


מה הוא בכלל צבע אפוקסי?

על מנת להבין, מה הוא בכלל צבע אפוקסי? נקדים לספר כי המקור שלו תוכנן עבור שימוש תעשייתי בכלל. הצבע האפוקסי הינו מוצר אקרילי לטקס, אשר יכול להכיל מעט אפוקסי, עם תערובת, שמשתמשים בו לשם יישומים של ריצוף. בעיקרון, הוא מספק סוג של ציפוי מגן קשיח ועמיד, כאשר מאוד פשוט לתחזק אותו. הצבע האפוקסי ניחן בתכונות מיוחדות, כדוגמת עמידות בפני קורוזיה ובפני כימיקלים, וקל מאוד לנקות אותו. כל התכונות הספציפיות והייחודיות הללו הופכות אותו לאופטימלי בשביל מחסן, מוסך, מרתף, וכולי. כאשר בוחנים יותר לעומק מה ההבדל בין צבע סטנדרטי לבין צבע אפוקסי, מגלים כי האחרון יכיל צבע שנצמד למשטח הבטון באופן הרבה יותר מיטבי, שבהכרח יהפוך אותו לעמיד. בלי הנוכחות הפנומנלית של הצבע האפוקסי, צבע אקרילי רגיל יתקלף בסופו של יום, בפרט בחללים עם תנועה רבה.

מדוע צבע אפוקסי כה מבוקש כיום?

נכון, אנו מודעים לעובדה שהתקנת הצבע האפוקסי די ממושכת, אבל כאשר מסיימים להתקין אותו, נהנים משירותו של צבע אפוקסי לטווח הארוך. ולהלן נמנה את הסיבות לכך שהצבע האפוקסי כה מבוקש כיום –

  • מבחינת התחזוקה של הצבע האפוקסי, כדאי להבין שהוא עמיד בפני כל גרגרי האבק. באמצעות יצירה של שכבה חיונית, הוא עוזר למנוע שקיעה של אבק. עובדה זאת אף יוצרת משטל חלק שהרבה יותר קל לנקות באמצעים פשוטים, כמו למשל – שואב אבק, מגב או אף מטאטא.
  • היכולת של הצבע האפוקסי להגן על הריצוף מפני היווצרות של כתמים, בלאי מואץ או סדקים היא מדהימה, וראויה לציון.
מקום מעוצב והרצפה עם צבע אפוקסי
logo בניית אתרים