1. דף הבית
  2. מידע נוסף
  3. בטון מוחלק

בטון מוחלק

בעת בה אנו מדבר על בטון, ניכר כי מדובר למעשה על תערובת של מלט לצד חול, מים וחצץ. מדובר בתערובת פשוטה אך ניתן לומר באופן חד משמעי כי כל שינוי בכמויות הרכיבים השונים, יעניק לנו בטון המלווה לדרגת לחיצה וחוזק שונה. יחד עם קורות ברזל במהלך היציקה ניתן להעניק לבטון אף תכונות גמישות. על כן, ההמלצה המרכבית תהיה להתאים את הכמויות בין החומרים השונים מהם מבוסס הבטון, על מנת לבצע בו יישום מיטבי. בעת בה אנו מדברים על עבודות גדולות, ניכר כי הבטון משונע בעזרת מערבלי בטון, מערבלי בטון שתפקידם לערבב את תערובת הבטון באופן אחיד במטרה למנוע ממנו התייבשות טרם ההגעה לאתר הייעודי. לאחר מכן יוצקים את הבטון הנוזלי אל תוך תבנית מיוחדת בה הבטון יתקשה וישאר בצורה הרצויה. 


מהו בטון מוחלק?


בטון מוחלק הוא למעשה חומר חזק ועמיד במיוחד ולכן, משתמשים בבטון עבור יציקת התקרה, הרצפה, עמודי התמיכה בבית וכן הלאה. במהלך השנים האחרונות ניתן לומר כי בעת בה אנו מדברים על שימוש בבטון על מנת לעצב את הבית, חלה מגמת עלייה משמעותית יחד עם חלוף השנים האחרונות. כמו כן, ניתן לומר באופן חד משמעי כי ברוב המוחלט של המקרים משתמשים בבטון לבן המגיע בליווי אבקת פיגמנט. ניתן לבצע מגוון רחב של שימושים בבטון האדריכלי, הן כחיפוי לרצפה והן לקירות הבית שכן, אחת מהדרכים הנפוצות ביותר ליישום הבטון הינה יציקת הבטון המוחלק, יציקה כזו המיושמת על גבי רצפת המבנה בלבד,  במיוחד לאור העובדה כי ישנו צורך לתחום את יציקת הבטון אל תוך תבנית עם טפסנות של מוטות ברזל.

חברתנו מתמחה בביצוע החלקות בטון לחניונים במפלסים תת קרקעיים וגלויים במגדלי מגורים/משרדים, מוסכים, לולים מתקדמים, מפעלים, מרכזים לוגיסטיים ובתים פרטיים. אנו מצוידים בציוד ומכשור מהמתקדמים שקיימים בארץ, בכשר ביצוע של עד  1300 מ"ר ליום, וניסיון מצטבר של שנים רבות בביצוע בכל הארץ. אפשרות לצביעת חלק עליון בצבעים שונים, כיסוי עליון בסילר מכל הסוגים אפשרות ל 5 צבעי בטון טבעיים בשכבה עליונה, וכמובן ציפוי אפוקסי.


טכניקת החלקת בטון

בשנים האחרונות אנו פוגשים משטחי בטון מוחלק בכל מקום. רצפת הבטון ששימשה בעבר רק מפעלי תעשייה הפכה לאלמנט עיצובי פופולרי. הסיבה לכך היא טכניקה חדשה של החלקת בטון שהופכת את רצפת הבטון מעוצבת ומרשימה. התקנה של רצפת בטון מוחלק מביאה עמה את העמידות והיציבות של הבטון יחד עם מראה מודרני ורמת גימור גבוהה. 

החלקת בטון היא טכניקה באמצעותה אפשר להעניק לבטון מראה של ריצוף נקי ומבריק. העמידות של הבטון מתאימה למתחמים חיצוניים וחללים פנימיים. בעבר נהוג היה להשתמש בבטון רק בעבור משטחים חיצוניים, אך כיום כאשר התוצאה היא משטח מעוצב ומבריק, אין כל סיבה שלא להשתמש בבטון בעבור רצפת סלון או רצפת משרד הייטק. משטחי הבטון המודרניים משתלבים היטב עם סגנון עיצוב תעשייתי, סגנון הייטק וסגנון יוקרתי.

יתרונות וחסרונות של בטון מוחלק

רגע לפני שאתם ממהרים להזמין רצפת בטון מוחלק כדאי שתכירו את היתרונות והחסרונות. רשימת היתרונות נפתחת בעלויות סבירות בהשוואה לעלויות של ריצוף בשיטות אחרות. אם מדובר בשטח גדול שצריך לרצף, הבטון יהיה לרוב זול יותר. התקנה של רצפת בטון מוחלק מתבצעת במהירות בהשוואה לעבודות ריצוף אחרות כך שאתם חוסכים גם זמן וגם כסף. הבטון ידוע כחומר גלם חזק מאוד ועמיד בפני משקלים כבדים ואש. הצבע האפור של הבטון מסווה בקלות כתמים. 
 


כעת כאשר לאחר שאתם מכירים את כל היתרונות של החלקת בטון תרצו גם אתם להתקין רצפת בטון מוחלק אצלכם בבית או בעסק. לשמחתכם, כל מה שאתם צריכים לעשות בכדי ליהנות מרצפת בטון איכותית, עמידה ומעוצבת הוא להתקשר אלינו ולאפשר לצוות המקצועי שלנו לבצע את עבודתו. הצוות דואג להכין את התשתית, להתקין את הבטון, להחליק אותו עם ציוד מתקדם, לעצב את המשטח בהתאם לסגנון הגימור שבחרתם ולסיים את העבודה כאשר המתחם נקי ומסודר. 

איך מנקים רצפה שעברה החלקת בטון? 

רצפת בטון מוחלק ידועה כעמידה במיוחד וקלה לניקוי. אין צורך בחומרי ניקוי מיוחדים או חזקים על מנת להסיר את רוב הכתמים. ניקוי של המשטח עם מים ומעט סבון הוא כל הדרוש לתחזוקה שוטפת. 

שנים רבות שימש הבטון חומר גלם ראשי בתעשייה הכבדה בלבד. כיום, טכניקות עבודה חדישות הפכו את הבטון למילה האחרונה בתחום העיצוב. מעצבי פנים שמחפשים פתרונות ריצוף אסתטיים ואיכותיים לדירות יוקרה בוחרים בטון מוחלק ובטון דקורטיבי. הם נהנים כך מרשימה ארוכה של יתרונות בתקציב מינימלי.
רצפת בטון מוחלק מותקנת כמקשה אחת יחד עם יציקת הבטון הבסיסית של המבנה. לא יהיה צורך בהתקנה של שכבת בטון נוספת. טכניקות החלה חדישות מאפשרות לצוות המקצועי להפוך את הבטון האפור הסטנדרטי ליציקה חלקה, מעוצבת, מרשימה, בטיחותית, עמידה וקלה לניקוי.


כולנו מכירים את הבטון כחומר גלם עמיד וחזק במיוחד. אנו משתמשים בבטון כאשר אנחנו מעוניינים להבטיח עמידות מקסימלית. בתחום הריצוף, העמידות הגבוהה של הבטון מפני שחיקה הופכת את רצפת הבטון המוחלק להשקעה נבונה לטווח ארוך. רצפות בטון מוחלק מחזיקות מעמד למשך עשרות שנים תוך שמירה על מראה מרשים ואסתטי. תוספים עכשוויים מעניקים לשכבה העליונה בריצוף הבטון הגנה מקסימלית. מובטחת עמידות של שנים רבות הן למרקם והן לצבע.


רצפה נקייה מעידה על בית נקי. היכולה של רצפת הבטון לדחות כתמים ולאפשר ניקוי קל מהווה יתרון משמעותי. בטון מוחלק כולל שכבת הגנה עליונה שאוטמת את המשטח, אינה מאפשרת ספיגת חומרים ומונעת כך הכתמה של הרצפה. היכולת לדחות כתמים הופכת את הבטון המוחלק לפתרון נוח במיוחד. התחזוקה השוטפת דורשת ניקוי קל בלבד. בשונה מפתרונות ריצוף אחרים, בעבור משטחי בטון אין צורך בהחלפת רכיבים בלויים.

אפשרויות עיצוב אינסופיות

מגוון עשיר של דגמים וגוונים מבטיח התאמה לטעמכם האישי, לקו העיצוב הקיים ולמאפיינים של המתחם. אפשר לשלב במבנה יותר מדגם אחד של בטון מוחלק וליצור כך מראה ייחודי. הבחירה בבטון מוחלק מהווה פתרון ריצוף מקיף וחזק במיוחד בתחום התשתיות, היציקה, הבטיחות, הנוחות והאסתטיקה.

מעוניינים בעבודות בטון מוחלק? חברה מקצועית, מנוסה ובעלת מוניטין מעמידה לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע. כל העבודות מתבצעות בשיטות מודרניות עם חומרי הגלם הטובים ביותר. התוצאות מדברות בעד עצמן וכך גם הלקוחות המרוצים.


כך תבצעו שימוש נכון בבטון מוחלק

ניתן לומר באופן חד משמעי כי יחד עם חלוף השנים האחרונות אנו שומעים מדי יום ויום את הביטוי בטון מוחלק חוזר על עצמו שכן, בטון מוחלק עשוי לשמש אתכם למטרת עיצוב פנים או לחילופין לעיצוב חוץ. כמו כן, אפשר לומר כי המראה המתקבל כתוצאה משימוש בבטון מוחלק הוא מראה מודרני ונעים לעין. מדובר למעשה בחיפוי עם מראה נקי לצד עמידות גבוהה אשר הופכת אותו לבחירה של לא מעט אנשי מקצועי בתחום. על כן, במהלך השנים האחרונות אף ניתן להבחין בעלייה משמעותית בשימוש בבון מוחלק בקרב בעלי הבתים הפרטיים ולא רק בתעשייה. 


שימוש בחלל פנים


בעת בה אתם מעוניינים לבחור בבטון מוחלק עבור רצפת הבית שלכם ניתן לומר באופן חד משמעי כי ישנו משקל רב לקו העיצובי המנחה את כלל הבית שכן, הבטון המוחלק מעניק את טון הבסיס ולכן, בחירת החיפוי עבור רצפת הבית שלכם תתלווה לא פעם בכאבי ראש ולא מעט התלבטויות. נוסף לאמור, אפשר להגיד כי לא מעט אנשים מוצאים את הבטון המוחלק כפתרון האידיאלי לחיפוי הרצפה בתוך חלל הבית. ניתן לראות עבודות של בטון מוחלק לבית


שימוש בחלל חוץ


מידת העמידות של הבטון המוחלק והחוזק שלו אל מול תנאי האקלים המשתנים במדינת ישראל, הופכים אותו לאחת הבחירות המובילות ביותר בתעשיית חיפויי החוץ. תוכלו לבצע שילוב של בטון מוחלק לגינה ובכל אזור שתרצו בחלל החצר שלכם. יציקת רצפה מיוחדת וייחודית לפינת הישיבה, כפינת הליכה או אפילו כמדרגות מעוצבות. 


לסיכום, בטון מוחלק הפך לבחירה המובילה ביותר בקרב האדריכלים השונים ואף החלק להיכנס לבתים הפרטיים יחד עם חלוף השנים האחרונות שכן, מדובר בבחירה המתלווה למגוון רחב של יתרונות משמעותיים. logo בניית אתרים